Oferta Tarmas Info

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej wykonywanymi usługami niezbędnymi w pracy każdego przedsiębiorstwa.

Pokazane czynności nie wyczerpują naszej oferty. Dzięki naszemu doświadczeniu zdobytemu zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, jesteśmy w stanie sprostać wszystkim, nawet tym nietypowym wymaganiom.

Usuwanie i zapobieganie usterkom

Biurowy sprzęt teleinformatyczny narażony jest na usterki i awarie wynikające z czynników takich jak zużycie podzespołów, awarie zasilania, błędy w oprogramowaniu. Tarmas Info zajmuje się usuwaniem tych usterek, opracowuje też zalecenia mające na celu uniknięcie awarii.

Dobór właściwych peryferiów

Efektywna praca biurowa wymaga wdrożenia dodatkowych urządzeń, takich jak drukarki, skanery, czy też zasilacze awaryjne UPS. Nasza firma analizuje potrzeby każdego klienta i pomaga dobrać najbardziej odpowiednie urządzenia pod względem wydajności, kosztu zakupu i eksploatacji.

Montaż i konfiguracja sieci

Aplikacje biurowe najczęściej pracują w architekturze klient-serwer, wymagając do poprawnego funkcjonowania prawidłowo zaprojektowanej i skonfigurowanej sieci komputerowej. Oferujemy projektowanie, montaż, konfigurację i konserwację sieciowych urządzeń aktywnych i pasywnych oraz okablowania.

Aktualizacja oprogramowania

Producenci systemów operacyjnych i aplikacji użytkowych prowadzą stałe prace mające na celu udoskonalanie oferowanych produktów. Posiadanie aktualnej wersji oprogramowania jest istotne zarówno przez wzgląd na jego poprawność działania, zgodność z bieżącym stanem prawnym, jak też bezpieczeństwo przetwarzanych danych.

Dobór oprogramowania

Różnorodność ofert producentów w zakresie dostępnego oprogramowania wymaga dokładnego przeanalizowania potrzeb. Może okazać się, że konkurencyjne rozwiązanie w większym stopniu spełni wymagania, będąc jednocześnie korzystniejsze cenowo, a wręcz niekiedy dostępne całkowicie nieodpłatnie.

Kopie bezpieczństwa danych

Wykonywanie regularnych kopii danych jest kluczowe w przypadku awarii. Tarmas Info opracowuje indywidualne strategie wykonywania i przechowywania kopii bezpieczeństwa w oparciu o przyjęte normy techniczne i prawne.

Ochrona antywirusowa

Systemy informatyczne są stale narażone na działanie złośliwego oprogramowania mającego na celu zakłócanie ich pracy lub nieuprawnione pozyskanie danych. Skuteczne rozwiązanie antywirusowe jest obecnie niezbędne w pracy każdej instytucji czy przedsiębiorstwa.

Audyt legalności oprogramowania

Duża liczba typów licencji oprogramowania wymaga szerokiej wiedzy na temat ich warunków. Najczęstszym zjawiskiem jest instalowanie aplikacji typu freeware, podczas gdy nieodpłatnie taki program wykorzystać można jedynie w warunkach domowych. Tarmas Info bada zainstalowane aplikacje pod kątem ich zgodności z warunkami licencji.

Poczta elektroniczna

Coraz większa ilość korespondencji odbywa się elektronicznie. Konto email w domenie bezpłatnego serwisu negatywnie wpływa na postrzeganie firmy przez jej klientów i kontrahentów. Oferujemy konfigurację i utrzymanie kont pocztowych w wybranej przez Państwa domenie internetowej.

Odzyskiwanie danych

Zdarza się, że przypadkowo usunięty zostanie plik zawierający ważne dane. Często jednak jest to operacja w pełni odwracalna. Tarmas Info oferuje usługi odzyskiwania danych z dysków twardych, pendrive'ów i kart pamięci.